Mountain View

Оновлено: 15/02/2016, 15:41

ЄСВ

Подання звітності з ЄСВ регламентується Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 №460 / 26905.  Всі розрахунки реалізовані в програмах «M.E.Doc», «M.E.Doc online» відповідають алгоритмам і контролям ПФУ.  При заповненні звітності з ЄСВ страхувальники мають можливість вносити зміни в розрахункові дані на свій розсуд, пам’ятаючи про те, що відповідальність за правильність заповнення лежить на страхувальнику.

Інструкція з формування звіту по ЄСВ:

https://www.pavlobilan.com/files/help/pdf/InstukciyaESV.pdf

Відеоролики по роботі зі звітом ЄСВ в M.E.Doc:


Питання та відповіді щодо заповнення нової форми звіту ЄСВ:

Питання №1. Після відправлення звіту ЄСВ, квитанція про неприйняття з причиною:
«Результат обробки: відомості зі звітності страхувальника не внесено до Реєстру застрахованих осіб.
Помилка Таблиця 6 аркуш 7. Сума в полі “Разом за аркушем документів” не дорівнює підсумку по аркушу сумам по ЗО, що зазначені в полі “Сума єдиного внеску за звітний місяць (із заробітку/доходу)”, При цьому суми з типом нарахувань 3,5,7,9 та 12 повинно враховувати зі знаком мінус, суми з типом нарахувань 1,2,4,6, 8 та 11 враховувати зі знаком плюс”.
Помилка Таблиця 1 рядок 5. зазначено суму відміну від загального підсумку графи “Сума єдиного внеску за звітний місяць (із заробітку\доходу)” таблиці 6 додатку 4 по всіх застрахованих особах, крім застрахованих осіб з типом нарахувань 2,3,4,5,6,7,8,9,11,12.»
Відповідь: Швидше за все, звіт був імпортований з облікової системи. У разі розбіжності підсумкового рядка нарахованого ЄСВ після імпорту з інших бухгалтерських систем або якщо звіт був сформований у версії M.E.Doc нижче 10.01.050, необхідно в обов’язковому порядку перерахувати (внести заново) суму нарахованої заробітної плати в межах максимальної величини.

Питання №2. У 1 таблиці звіту ЄСВ неправильний контроль на рядок 3.1.4, сума розрахована вірно, але виконується контроль при перевірці з невідповідністю сум на 1 копійку.
Відповідь: За погодженням з ПФ, контроль за цим рядком буде переведений в попередження в найближчому оновленні.

Питання №3. У звіті ЄСВ не вірно округлюється в таблиці 6 загальна сума по нарахуванню ЄСВ, виконується контроль при перевірці з не відповідністю сум на 1 копійку.
Відповідь: Ймовірно, звіт був імпортований з бухгалтерської програми.
При перегляді звернень з подібною помилкою, в базах по кожному співробітнику в полях SUM_NARAH (сума нарахування. ЄСВ) та SUM_INS (Сума утрим. ЄСВ) стояли суми з 5 і більше знаками після коми, тому й відбувалося розбіжність за підсумковими результатами у кожному аркуші.
У разі розбіжності підсумкового рядка нарахованого ЄСВ після імпорту з інших бухгалтерських систем або якщо звіт був сформований у версії M.E.Doc нижче 10.01.050, необхідно в обов’язковому порядку перерахувати (внести заново) суму нарахованої заробітної плати в межах максимальної величини.

Питання №4. При перевірці звіту ЄСВ спрацьовує контроль на рядок 3.2.1, при цьому розрахунок в таблиці 6 виконаний вірно.
Відповідь: За погодженням з ПФ, контроль в цьому рядку з наступного оновлення буде здійснюватися у такому порядку: при неправильному заповненні програма буде видавати попередження.

Питання №5. При заповненні таблиці 6 звіту ЄСВ, якщо загальну суму 2002,00 * 36,8% = 736736, то відбувається округлення до 736,74. Якщо скласти всі суми по співробітниках: 95,96 + 238,80 + 26,78 + 375,21 = 736,75. З цього випливає, що суми не збігаються, різниця на 1 копійку.
Відповідь: В Табл. 6 нарахування ЄСВ проводиться по кожній застрахованій особі (згідно із Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, підп. 1, п. 1, ст. 7, розділ III) після чого переноситься в 1-шу Табл. у відповідні рядки.

Питання №6. Після імпорту Звіту ЄСВ (5-6 таблиці) в DBF програма НЕ пропонує використовувати понижуючий коефіцієнт. Після Внесення коефіцієнту в таблицю 1 результату немає.
Відповідь: При імпорті програма не буде запитувати використання понижуючого коефіцієнта. Необхідно імпортувати ті дані, які були у вихідному варіанті, нічого при цьому не змінюючи.
Якщо був експорт в DBF з іншої бухгалтерської системи і там суми нарахувань ЄСВ з урахуванням понижуючого коефіцієнта були пораховані невірно, програма Медок IS при перевірці буде виводити помилки. Необхідно підкоригувати суми нарахованого ЄСВ вручну, за алгоритмом: клас професійного ризику множиться на понижуючий коефіцієнт, отримане значення округляємо до 3 знаків після коми, суму в межах максимальної величини множимо на отримане значення і округляємо до 2 знаків після коми.
У 10.01.052 буде реалізований перерахунок документа (F6) для табл. 6 Дод. 4, який буде перераховувати графи «сума зп у межах максимальної величини», «сума утриманого ЄСВ», «сума нарахованого ЄСВ». Для імпортованого звіту у форматі DBF, в обов’язковому порядку необхідно створити табл. 1 і вказати використовують коеф. чи ні, якщо використовують, то вказати розмір понижуючого коеф. Якщо після перевірки, програма видає помилки, на розрахунок суми нарахованого ЄСВ, необхідно зробити перерахунок в табл. 6.

Питання №7. У таблиці 6 із зарплатою наприклад 3175,00 і клас проф. ризику 23 (37,26%) без понижуючого коефіцієнта, ЄСВ виходить 1183.005, програма автоматом виводить 1183,00 і потім сама ж дає помилку на це значення, якщо вручну прописати 1183,01 програма сваритися перестає.
Відповідь: Виправлено в оновленні 10.01.052.

Питання №8. Після імпорту звіту ЄСВ із знижувальним коефіцієнтом, в таблиці поставили позначку «ТАК» (коефіцієнт використовується). Після відкриття таблиці спрацьовує контроль заповнення. Якщо повторно вказати суму «у межах макс. величини »вручну, то програма рахує без урахування понижуючого коефіцієнта.
Відповідь: Доробки розрахунку та контролю будуть виконані в найближчому оновленні програми. У 10.01.052 буде реалізований перерахунок документа (F6) для табл. 6 Дод. 4, який буде перераховувати графи «сума зп у межах максимальної величини», «сума утриманого ЄСВ», «сума нарахованого ЄСВ». Для імпортованого звіту у форматі DBF, в обов’язковому порядку необхідно створити табл. 1 і вказати використовують коеф. чи ні, якщо використовують, то розмір понижуючого коеф. Якщо після перевірки, програма видає помилки, на розрахунок суми нарахованого ЄСВ, необхідно зробити перерахунок в табл. 6.

Питання №9При формуванні звіту ЄСВ Додаток 4 у версії програми 52 проявляється помилка з нарахуванням лікарняних.
У рядок 3.5.5 помилково потрапляє сума нарахувань за лікарняними, яка відображена в рядку 3.3.1, виникає задвоєння суми нарахувань.
ВідповідьПомилка виправлена ​​у версії програми 10.01.053.

Відключення автоматичного розрахунку у звіті ЄСВ та редагування в ручному режимі:

  1. Звичним (стандартним) способом створити та заповнити Таблицю 6 Додатку 4 ЄСВ (базові показники звітності будуть розраховуватись автоматично за «старими» алгоритмами).
  2. Зберегти та закрити таблицю звіту.
  3. Вимкнути автоматичне заповнення показників звіту через меню «Правка/Заповнення Таблиці 1 із Таблиці 6» Меню Правка модулю ЄСВ.
  4. Відкрити Таблицю 1 і з меню Правка відкритого документу вимкнути «Автоматичний розрахунок».
  5. Відкоригувати необхідні показники
  6. Ретельно перевірити і перерахувати підсумки (швидше за все, під час перевірки, програма повідомлятиме про помилки).
  7. Після відправлення звіту повернути позначки Авторозрахунку та Автозаповнення в початкове положення.
Mountain View