Mountain View

Оновлено: 19/07/2017, 21:14

Система електронного адміністрування (СЕА) ПДВ

Вебінар від розробника програми M.E.Doc на тему “Робочий режим системи електронного адміністрування ПДВ”

У програмі вебінару:

БЛОК 1. РОБОЧИЙ РЕЖИМ СЕА ПДВ. ТЕОРІЯ
1. Електронний документообіг. Схема електронного документообігу між контрагентами.
2. Формула розрахунку реєстраційної суми ПДВ. Показники, які збільшують реєстраційну суму. Показники, які зменшують реєстраційну суму.
3. Електронні ПДВ рахунку. Схема поповнення електронного ПДВ рахунку.
4. Штрафи за порушення термінів реєстрації.

БЛОК 2. РЕАЛІЗАЦІЯ КЛЮЧОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СЕА ПДВ В «M.E.DOC»
2.1. Електронний документообіг. Маршрути обміну первинних документів. Обмін РК через електронний сервіс ДФС.
2.2. ПН та РК. Отримання та відправка користувачам інших програм.
2.3. Нові можливості програми: Звірка з ЄРПН, Єдиний довідник контрагентів. Головні аспекти роботи з новими модулями.
2.4. Електронний ПДВ рахунок. Керування та отримання інформації через програму M.E.Doc.
2.5. Реєстраційний ліміт. Контроль через програму M.E.Doc.
2.6. Автоматична обробка документів. Організація автоматизації обробки великої кількості документім.

БЛОК 3. ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ.

 

Текстові та відео інструкції

Відправлення запиту щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ:

Текстова інструкція: https://www.pavlobilan.com/request-account-status-sea-pdv/

Робота з модулем “Реєстраційний ліміт”:

Текстова інструкція: https://www.pavlobilan.com/limit-seapdv/

 

Питання та відповіді на тему “Система електронного адміністрування ПДВ”

Запитання Відповіді
Як отримати відомості про стан електронного рахунку в СЕА ПДВ?  Інформація про стан електронного рахунку  надається ДФС України за відповідним запитом платника один раз на добу шляхом отримання Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ (формиJ/F1401204) на  запит (форми J/F1301204). Інструкція по формуванню запиту: https://www.pavlobilan.com/request-account-status-sea-pdv/
Як виправити помилку, якщо помилково на одне постачання двічі оформлено податкову накладну? У разі складення двох податкових накладних платник має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної та зареєструвати його у ЄРПН у встановленому порядку.
Як зробити запити про зареєстровані накладні? https://www.pavlobilan.com/request-erpn/
Що робити якщо потрібно терміново зареєструвати ПН / Дод2?  1. Регулярно перевіряти залишок на електронному рахунку в СЕА ПДВ, у розрахунку на збільшенні суми ліміту ПДВ за рахунок зареєстрованих НН / Дод2 контрагентом.«Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку» можна відправляти без обмежень по кількості запитів в день, на всі запити повинні прийти Витяги.2. У разі термінової необхідності реєстрації ПН / Дод2, поповнювати електронний рахунку в СЕА ПДВ коштами з розрахункового рахунку підприємства.
Що потрібно робити, якщо сума на електронному рахунку не відповідає сумі порахованою бухгалтером? Потрібно провести звірку з ДФС.
Як змінити реквізити підприємства в єдиному довіднику контрагентів (ЄДК)? Потрібно відкрити Головне меню / Первинні документи / Реєстр первинних документів, натиснути меню Сервіс / Оновити дані в Єдиному довіднику контрагентів
 Чому сума реєстраційного ліміту за даними ДФС і розрахована в програмі M.E.Doc відрізняються? Сума реєстраційного ліміту за даними ДФС і розрахунком M.E.Doc буде відрізнятися. Детальніше про модуль “Реєстраційний ліміт” описано в інструкції: https://www.pavlobilan.com/limit-seapdv/
Як правильно заповнити реквізити платіжного доручення у випадку перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок в СЕА ПДВ? http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-189495.html
За відсутності коштів, не можемо зареєструвати ПН, до можна до декларації включати такі ПН(РК)? Ст..201.10 ПКУ Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Коли змінюються показники, що відображені у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ? Показники, які відображаються у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ, є складовими формули, що перераховані у Податковому кодексі України та постанові КМУ від 16.10.2014 № 569 “Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість”. За такими складовими формула розраховує реєстраційну суму.Такі показники змінюються по мірі надходження до системи електронного адміністрування ПДВ інформації про зареєстровані податкові накладні, розрахунки коригування до них, митні декларації та аркуші коригування до них, зараховані на електронний рахунок кошти, подану податкову звітність.

Також рекомендуємо ознайомитись з матеріалами по формуванню звіту ЄСВ: https://www.pavlobilan.com/18062015-esv/

Mountain View