носії, які захищають електронні підписи за стандартом ДСТУ 4145-2002
Для кожного ключа використовується окремий захищений носій. Генерація секретного ключа відбувається всередині пристрою.
Вилучення, копіювання, перегляд секретного ключа кваліфікованого електронного підпису з носія неможливе.
Операції із секретним ключем виконуються безпосередньо всередині захищеного носія.
Об'єм пам'яті: 36КБ.
Роз'єм: пластиковий.
Гарантія: 36 міс.
Ціна: 695 грн.
Об'єм пам'яті: 36КБ.
Роз'єм: металевий.
Гарантія: 36 міс.
Ціна: 965 грн.
Об'єм пам'яті: 16ГБ.
Роз'єм: металевий.
Гарантія: 36 міс.
Ціна: 1640 грн.
Об'єм пам'яті: 32ГБ.
Роз'єм: металевий.
Гарантія: 36 міс.
Ціна: 1860 грн.
Токен - компактний пристрій у вигляді USB-флешки, призначений для забезпечення інформаційної безпеки користувача, віддаленого доступу до інформації та використовується для ідентифікації його власника.
Простіше кажучи, на токені зберігається ключова інформація щодо власника електронного підпису та ключів.
Як виглядає токен?
Це є USB-пристрій, зовні схожий на флешку або на смарт-карту (пластикова карта з чіпом).
Головним завданням токену є безпечне зберігання інформації та ідентифікація користувача. Тобто, токен є захищеним носієм ключової інформації.
Що таке захищений носій ключової інформації?
Захищений носій ключової інформації являє собою пристрій, призначений для безпечного зберігання ключів КЕП (ЕЦП), оскільки на ньому зберігається інформація про електронний підпис.
Які особливості захищеного носія?
Закон України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон) набув чинності 07.11.2018 р. Відповідно до ст. 18 цього Закону кваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо під час перевірки за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить підписувачу чи створювачу електронної печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.
Хто зобов’язаний використовувати захищені носії?
Важливо! На підставі вищезазначеної норми всім власникам кваліфікованого електронного підпису (КЕП) необхідно використовувати захищені носії ключової інформації для забезпечення надійного зберігання власних КЕП.
Обов'язковість використання захищених носіїв в своїй діяльності нотаріусами та державними реєстраторами регламентовано ст. 17 Закону.
Органи державної влади, місцевого самоврядування та підприємства державної форми власності зобов'язані зберігати КЕП (ЕЦП) виключно на захищених носіях відповідно до п. 4 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 07.11.2018 р. № 749.
Починаючи з 16.04.2019 р., в контролюючих органах увімкнена перевірка наявності відмітки про збереження КЕП підписанта на захищеному носії ключової інформації. Інформація щодо зберігання особистого ключа в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки міститься у сертифікаті. Якщо документ надійшов від підписувача до контролюючого органу з КЕП, який не зберігається на токені, такому підписувачу надходять квитанції про обробку його документів та звітності з попередженням. На сьогодні це попередження ніяк не впливає на прийняття та обробку електронної звітності. Мета цього попередження – заздалегідь повідомити всіх про необхідність у подальшому використовувати захищені носії особистих ключів.
Головні переваги токена – його надійність, підвищена безпека та ідентифікація користувача.
Особливості токена:
На сьогоднішній день АЦСК "Україна" безкоштовно перевидає сертифікати для збереження секретних ключів на захищених носіях, проте умови в будь-який момент можуть змінитись і дана послуга може стати платною.
Кожен секретний ключ зберігається на окремому токені.